Sprzęg tramwajowy 150LGM


Poprzez realizację projektu pn. "Rozszerzenie oferty produktowej firmy LECHPOL dzięki zakupowi specjalistycznych maszyn CNC"  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej mogliśmy od grudnia 2014 r. wprowadzić na rynek dwa nowe produkty, m.in.  sprzęg składany typ 150LGM.

Sprzęg składany typ 150LGM jest nowoczesnym sprzęgiem do łączenia wozów tramwajowych. Może być używany jako sprzęg tzw. „awaryjny”, czyli używany tylko w trakcie holowania tramwaju przez inny tramwaj lub pojazd ratowniczy. W trakcie normalnej jazdy jest on schowany poprzez złożenie pod zabudową tramwaju. Drugą możliwością jest używanie go  jako sprzęgu „stały” do spinania pojedynczych wozów tramwajowych w komplet.  

Integralną częścią sprzęgu jest autorski system redukcji siły otwierającej z amortyzatorem wzdłużnym. Jest to mechanizm mający na celu wspomaganie motorniczego, w szczególności kobiet, poprzez redukcję siły potrzebnej do złożenia sprzęgu w pozycję schowaną oraz automatyczne łączenie poszczególnych ramion sprzęgu w trakcji rozkładania sprzęgu w pozycję do pracy. Dodatkowo w/w mechanizm wyklucza używanie dodatkowych narzędzi, m.in. kluczy czy młotków.